Plánujete svůj velký den v roli nevěsty, nebo jste pozvaná na svatbu jako host? Co se týče šatů, máme jako ženy opravdu z čeho vybírat a fantazii se meze nekladou. Ale do čeho obléci svého partnera či ženicha, aby nebyl jen za nudného patrona?

Foto: pixabay.com

Šaty pod drobnohledem

Svatba je vždy velkou společenskou událostí, která vyžaduje přeci jen slavnostnější oděv. Pokud jste v roli nevěsty, máte o šatech většinou jasno už odmalička a snažíte se najít takové, jež jsou vaší představě nejblíže. Jako svatební host můžete zvolit krátké či dlouhé šaty různých barev. Vždy je ale potřeba mít v patrnosti to, kde se svatba odehrává, a zda je na pozvánce uveden nějaký dress code. Složitější to pak bývá s partnerem. Nejraději by si vzal na sebe oblek, který mu už léta leží ve skříni, a nebo šel třeba jen v riflích. Správnému oblečení ženicha či partnera je potřeba věnovat patřičnou pozornost.

Většinou se řeší, co si na sebe vezme nevěsta. Větší věda je ale obléknout elegantně a nápaditě ženicha.“

Foto: pixabay.com

Když jste pozvaní

Jestliže jdete na svatbu jako hosté, vždy respektujte přání budoucích novomanželů a řiďte se instrukcemi, které jsou na pozvánce. Pamatujte na to, že i když se svatba odehrává v kostele, či jen venku na louce, vždy se hodí elegantnější oděv. Do kostela by měl muž vždy zvolit oblek. Na louku postačí košile a černé kalhoty. Roli hrají i doplňky.

Kravatám už tak trochu odzvonilo. Většina mužů vítá návrat motýlků, protože jsou elegantní a přitom jednoduché při manipulaci.“

Muži obvykle právě s kravatou bojují. Jednak ji nemají příliš v lásce a jednak jim často dělá problém její uvázání. Proto partnera můžete potěšit tím, že mu pořídíte motýlka, u něhož odpadá složité vázání. A jestliže má rád originální kousky, uvažte mu třeba skleněného motýlka Mottyho. Díky výběru různých motivů se tento neotřelý doplněk bude hodit ke každému obleku. Stačí si jen vybrat toho pravého a budete mít jistotu, že vašeho partnera na svatbě nikdo jen tak nepřehlédne.

Když jste nevěsta a ženich

Plánujete uvolněnější svatbu a jde vám především o to, aby se všichni dobře bavili? Ani tak není zcela vhodné, abyste přišli se ženichem k oltáři jen v keckách, domácích šatech či vytahaném tričku. Svým oděvem vyjadřujete respekt a úctu nejen oddávajícímu, ale i svým hostům, mezi nimiž se vždy najde někdo ze starší generace, kdo trochu té elegance uvítá. Nikdo však netvrdí, že nemůžete být nápadití a originální. Ženy, jak již bylo řečeno výše, to mají snadné. Salony nabízejí takový výběr šatů, až oči přecházejí. Ale co muži? Většinou jim nezbyde nic jiného, než si vzít oblek. Ale pozor, i s tím se dá velmi dobře pracovat pomocí doplňků.

„I na ženichovi se můžete pořádně vyřádit. Kvalitní oblek obohaťte zajímavými doplňky. Ať už jde o boty, hodinky, nebo třeba motýlka.“

Aby i na ženicha byla radost pohledět

Sázkou na jistotu je vždy černý či tmavě modrý oblek. Pro elegantnější svatby je vhodné vzít si pod sako i vestičku. Boty by měly barevně ladit, ale nemusí se vždy jednat jen o striktně společenskou obuv. Efektně vypadají třeba i mírně sportovnější oxfordky. Říká se, že ženich by měl ladit s nevěstou, která po jeho boku kráčí ve většině případů v bílých šatech a jen v kytici se objevují například tóny růžové… V takovém případě se nabízí řešení, které navíc celý ženichův oblek pozvedne. A to motýlek. Lepší variantou než klasický látkový ale bude motýlek skleněný. Díky gravírování, které na něm vytváří bílé vzory, vždy ladí s nevěstinými šaty. Navíc tak i ženich bude rád, že i on svým neotřelým modelem vzbuzuje pozornost, jež se většinou upírá jen k nevěstě.

Chcete i vy mít po svém boku elegána, co má vkus? Pořiďte mu jeho vlastního skleněného motýlka.

 • Swiss Cashmir
  Swiss Cashmir
  1 299 s DPH
 • skleněný motýlek latte
  Blanc Latte
  1 199 s DPH
 • skleněný motýlek clear
  Blanc Natural
  1 199 s DPH
 • skleněný motýlek sunny
  Sunny Lain
  1 299 s DPH
 • skleněný motýlek vlna
  Maxim Vlna
  1 299 s DPH
 • skleněný motýlek petit
  Motty Petit
  1 299 s DPH
 • skleněný motýlek chriss
  Chriss Cross
  1 299 s DPH
Recommend
Share
Tagged in
Leave a reply